"Paní Šedá, myslíte si, že jste normální?"

FB cover KŠ.jpg
"Paní Šedá, myslíte si, že jste normální?"
Galerie Vestředu vytvořila na březen a duben pestrý program zaměřený na konceptuální umění.

"Pomocí přednášek, výstav, komentované prohlídky nebo například několikadenních dílen, do kterých se může zapojit kdokoli z veřejnosti, bychom rádi lidem přiblížili to dnešní nesmyslné současné a nepochopitelné umění" vysvětlují kurátoři galerie.

12. března program odstartovala přednáška přední české umělkyně, držitelky Ceny Jindřicha Chalupeckého pro umělce do 35 let, Kateřiny Šedé, která se zaměřuje na sociálně laděné happeningy a experimenty. Šedá například přiměla všechny obyvatele vesnice Ponětovice, aby dodrželi jednu sobotu stejný denní režim.

Kateřina Šedá (* 12. prosince 1977, Brno) je česká výtvarnice zabývající se především intermediálním uměním. Žije v Brně - Líšni. Roku 2005 obdržela Cenu Jindřicha Chalupeckého za projekt Je to jedno. Vystudovala střední průmyslovou školu v Hodoníně a Střední školu uměleckých řemesel v Brně. V roce 2005 ukončila studia AVU Praha. Kateřina Šedá se zaměřuje na sociálně laděné happeningy a experimenty mající za cíl vyvést zúčastněné ze zažitých stereotypů nebo ze sociální izolace. Pomocí jejich vlastní (vyprovokované) aktivity a díky novému využití všedních prostředků se pokouší probudit trvalou změnu v jejich chování. V roce 2011 poskytla Kateřině Šedé prostor pro samostatnou výstavu londýnská galerie Tate Modern. Letos vystavovala na benátském bienále v Tchaj-wanském pavilonu.
prednaska_ks-0714.jpg
prednaska_ks-0735.jpg
prednaska_ks-0769.jpg
prednaska_ks-0819.jpg
03.05.2015 13:48:37
Hoito
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one