Bez názvu.png
Pilsen Pride
30/9/2015, odhalení vitríny
1/10/2015 - 1/11/2015, výstava (nonstop)
VITRÍNOVÁ GALERIE
Chuť zkoušet moderní výstavní trendy určuje program galerie Vestředu. Po vzoru pražské Evoluční galerie či ústeckých vitrínek chceme doplnit náš klasický výstavní prostor během zimního semestru 2015/2016 o site specific instalaci v jednom z oken galerie. Okno proměněné ve vitrínu představí tři mikrovýstavy s tématem MINORITY PLZNĚ. Autory budou studenti FDU LS, kteří ve spolupráci s odborníky sociálních odvětví připraví umělecké instalace s tématem menšin, žijících na území Plzně. Diváci se můžou rovněž těšit na doprovodný program v podobě promítání, přednášek, workshopů a dalších aktivit tematicky sladěných s obsahem vitrínek.

PILSEN PRIDE
Plzeň, jakožto čtvrtá největší metropole české republiky je hrdá. Je hrdá na své pivo. Je hrdá na svou bohatou kulturní a uměleckou minulost. Je hrdá na velikány, které dala světu. Hrdě se chlubí statutem Evropského hlavního města kultury pro rok 2015. Jak by ale její obyvatelé zkousli PRŮVOD HRDOSTI? Ačkoliv je univerzitním městem, je Plzeň považována spíše za konzervativní oblast. Je to pravda? Jak tolerantní jsou lidé, žijící v tomto městě? A chápou rozdíl mezi tolerancí a respektem? Pevně věřím, že k Moskvě máme hodně daleko nejen geograficky, ale i názorově. Doufám, že se (nejen) mladí lidé váhající nad svou „normálností“ mohou svobodně vyjádřit, a že se nemusí bát veřejně projevit koho a jak milují. Pilsen Pride představuje fiktivní svět, kde pohlaví neznamená nic víc než pár kostiček, které lze měnit podle libosti během chvíle. Je v podstatě jedno, zda je legopanáček pohlaví mužského, ženského nebo trans, stejně zůstává kompatibilní se zbytkem kostiček (a tedy se zbytkem světa).

AUTOR:
Jan Chabr
Je studentem FDU LS při Západočeské univerzitě v Plzni v oboru Ilustrace. Právě se chystá na svůj bakalářský projekt, kterým by rád pokračoval v tématu, které provází jeho tvorbu i život od roku 2012. Tehdy sice mělo dojít ke konci světa podle mayského kalendáře, ale pro Honzu se jednalo o nový začátek. Začátek života, v němž si uvědomuje, kým doopravdy je, a nestydí se za to. Přál by si, aby k tomuto uvědomění našlo cestu více mladých lidí, jeiichž osudy často končí předčasně a zbytečně.
IMG_0676.JPG
IMG_0635.JPG
IMG_0662.JPG
18.11.2015 18:28:30
Hoito
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one