Spinkárna
26/10/2016 - 26/11/2016
Nacházíte se v oáze klidu uprostřed rušného města. Na místě, kde můžete v klidu zavřít oči a odpočinout si, byť jen na pár minut, od každodenního spěchu a shonu. Posaďte se, uvolněte se a vychutnejte si chvilku bez rušivých vlivů ulice.
Vítejte ve Spinkárně. Toto netradiční pojetí prostoru galerie Vestředu je přizpůsobeno Vám, návštěvníkům, kteří jsou právě na cestě z práce či školy. Nabízí volný prostor pro odpočinek a slibuje vlídné podmínky pro čas strávený bez stresu.
Jedná se o pojetí galerie jako site specific prostoru, jenž je Vám nabídnut k využití. Naší snahou bylo vytvořit prostor, který Vás obejme a obklopí tím nejměkčím a nejpohodlnějším prostředím a poskytne Vám možnost pozorovat hru s UV světly na jednotlivých objektech. Hlavním cílem Spinkány je ve Vás vyvolat pocit bezpečí a klidu. Tento pocit se ve Vás pokoušíme vyvolat do takové míry, že Vám přijde zcela přirozené strávit zde několik hodin během otevírací doby spánkem.
Prostor byl upraven tak, aby vybízel ke zdřímnutí či meditaci. Můžete zde jen tak pobýt, vypít si čaj, přečíst si knížku nebo shlédnout film při pravidelném promítání. To už je jen na Vás.
Součástí Spinkárny budou i středeční podvečerní přednášky na téma snů a meditace.
Celý koncept se dotýká tématu snů, spánku, odpočinku a klidu. Základem dobré psychické pohody je mít čas a místo, kde si lze odpočinout. Místo jsme pro Vás připravili, je jen na Vás, jestli si najdete chvilku na vydechnutí.


BcA. Andrea Haderková
meditace 2.jpg
IMG_9356.jpg
IMG_9319.jpg
IMG_9110.jpg
IMG_8931.jpg
02.12.2016 10:53:32
Hoito
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one