Artalk.cz
V Plzni funguje Galerie Vestředu

V listopadu roku 2013 se veřejnosti otevřela galerie Vestředu založená studenty Fakulty umění a designu. V centru města Plzně situovaná galerie pro současné umění a design poskytuje studentům větší možnost seberealizace ve výstavní a kurátorské činnosti.

Členové týmu Jana Trávníčková, Kristýna Koblasová, František Fekete, Lenka Tyrpeklová a Yvona Kovářová, se tak současně stali mladými kurátory a zástupci studentské umělecké scény v Plzni. Koncepce festivalového programu je postavena na krátkodobých výstavách prezentujících vyučované umělecké obory na fakultě , doprovázených přednáškami umělců a teoretiků i workshopy pro veřejnost. Festival zahájil svou činnost výstavou Top ten a ten grafického designu, která kladla důraz na interakci s návštěvníky, kteří rozhodovali o nejlepší vystavené práci. Významným přednášejícím hostem byl přední český grafický designér Aleš Najbrt.

V roce 2014 budou následovat další přednášky, diskuze a výstavy, z nichž první bude oborově různorodý výběr klauzurních prací studentů FUD za zimní semestr 2013. Tématická výstava s názvem Přesahy se pokusí sledovat linii formálních i obsahových překročení napříč školními ateliéry. V únoru představíme teoreticky zastřešenou prezentaci ateliéru Socha a prostor. Díla vybraných studentů volně vycházejí z tématu Tabula rasa – čisté nepopsané médium sloužící k vrstvení vjemů, myšlenek a pocitů.

Kristýna Koblasová
Festival a Galerie Vestředu
02.04.2015 15:00:38
Hoito
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one