Hormen.cz
GALERIE VESTŘEDU, VÝSTAVA
OBUV VERSUS EXPERIMENT

Plzeňská galerie Vestředu pořádá za podpory společnosti Hormen CE výstavu Obuv versus Experiment ze série prezentací jednotlivých ateliérů Fakulty designu a umění v Plzni. Vernisáž proběhne ve středu 14.5.2014 od 18 hod. Výstava potrvá do 25.května.

Výstava "Obuv versus experiment" je odlišná od předešlých prezentací jednotlivých ateliérů FDU. Vznikla výhradně pod taktovkou doc. akad. mal. Heleny Krbcové ve spolupráci s jejími studenty.

Na výstavě se můžete těšit na opravdové skvosty z obuvnické branže. K vidění budou například boty s vykrystalizovanou solí Terezy puchnarové nebo obuv Marie Niny Václavkové, inspirovaná pravěkým způsobem obouvání. Se svými botami "Rectangle" například uspěla v soutěži Talent design 2013 a stala se její absolutní vítězkou. Na své si přijdou i pánové. "Hubaté sandály" Jana Konáše jsou inspirované renesanční střevíci nebo boty Václava Zieby inspirované obuví astronautů a gigantickými obrazci v peruánské pláni Nazca, která je spojována s výskytem mimozemské civilizace.

Vystavující: Barbora Augustinová, Lenka Karasová, Eliška Knotková, Jan Konáš, Markéta Kubová, Monika Lepschy, Lenka Marková, Martina Mlezivová, Roberta Potocká, Tereza Puchnarová, Iva Solilová, Maria Nina Václavková, Alena Zendeková a Václav Zieba
02.04.2015 14:58:30
Hoito
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one