O galerii
Galerie Vestředu je mladý kulturní prostor s cílem představovat veřejnosti současné umění.

V roce 2013 byla za podpory nadace Vodafone založena týmem studentů z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Dodnes je správa a řízení galerie čistě v rukou studentů. Vestředu se tedy profiluje nejen jako galerijní prostor pro začínající umělce, ale rovněž jako inkubátor pro nové kustody, kurátory či manažery.

Jak již z názvu vyplývá, cílem bylo přiblížení studentského světa z kampusu na periferii do středu města. Inspirován studentským životem, odkazuje název také na hlavní akční a kulturní den, kterým je středa. Především ve středu tak u nás návštěvníci zažíjí vernisáže, přednášky, workshopy a jiné akce. Například při diskuzích s profesionály z různých oborů, se snažíme konfrontovat svět umělců s širokou veřejností i umělce navzájem.

/

The Vestredu gallery is a young cultural space presenting contemporary art to public. With the Vodafone foundation support, the gallery was founded in 2013 by students of Ladislav Sutnar Faculty of Design and Art. It has been managed and organized exclusively by students ever since. Therefore the gallery doesn't operates only as a platform for young artists, but also an incubator for aspiring custodians, curators and managers.

Our goal is to connect student world, which often happens on the edge of the city, with social life in the centre. Inspired by students' lifestyle tradition, we set Wednesday as the main cultural day, when our visitors can attend vernissages, lectures, workshops and other events. We try to confront artists with public and with other artists as well through discussions and educational debate.
1960941_574259059348765_264226296_o.jpg
DSC_0056 ÔÇô kopie.JPG
prednaska_ks-0747.jpg
DSC_0193.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one